У четвер на півдні Китаю сталася сутичка між поліцейським спецназом і більш як сотнею місцевих жителів. Конфлікт із застосуванням сили з обох сторін виник на ґрунті конфіскації місцевою владою селянської землі.

25 травня в районі Лянцін (в міському окрузі Наньнін в провінції Гуансі) селяни вступили в зіткнення зі спецназом поліції. Поліцейські були у повному спорядженні, а протестуючі озброєні палицями. Деякі селяни отримали травми.

Як повідомили учасники стихійного селянського  заворушення, їх було від сотні до двох сотень людей, кількох з них заарештували.

Один із учасників  заворушення, Лю, поскаржився: «У нас все забрали, і тепер у нас немає землі».

Пані Хуан із села Нахуан району Лянцін: «На цю [конфісковану] землю гроші [у вигляді компенсації — ред.] ще не надійшли, але землю вже відбирають. Це та земля в гірському районі нового села. Потім почалася бійка і багато хто отримав травми голови.

Так чи інакше, нашу землю повністю забрали, будинки зруйнувано, деяким довелося орендувати квартири, деяким — споруджувати тимчасові будівлі, оскільки більше у них немає дому для проживання».

У континентальному Китаї місцева влада багато років здійснює примусове відчуження землі у хліборобів. При цьому сума компенсації часто істотно занижена.

Місцевий уряд не обговорює з жителями сіл питання щодо суми компенсації за їх землю, ті у відповідь часто не підписують згоду на переселення. Так сталося і з селом Нахуан. З цієї причини через зростаюче невдоволення часто виникають збройні сутички між поліцією та місцевими жителями в Китаї.

Автор: Євген Верес

Матеріал підготовлено на основі повідомлення сайту www.ntdtv.com (新塘 人), інтерв’ю взятого Лі Пейлін, і сторінки NTDChinaNewsChannel