Російські волонтери через ресурс change.org створили петицію, у якій трьома мовами закликають не допустити заборону в РФ книги «Дев’ять коментарів про комуністичну партію».

У петиції йдеться, що в прокуратуру Кіровського району Санкт-Петербурга торік у квітні надійшло звернення від заступника голови Адміністрації того ж району, у якому він просить перевірити зміст «книги „Дев’ять коментарів про комуністичну партію“ на наявність ознак розпалювання ненависті чи ворожнечі».

Своєю чергою автор петиції зазначає в ній, що саме «розпалювання ненависті і ворожнечі» лежить в основі ідеології комунізму, що і розкриває зазначений збірник. Автор пише, що на прикладі становлення та розвитку Комуністичної партії Китаю в збірнику викривається сама природа ідеології комунізму.

Книга Дев'ять коментарів про компартію

Книга Дев’ять коментарів про компартію. Ілюстрація із сайту epochtimes.com.ua

За цінністю «Дев’ять коментарів про комуністичну партію» порівнюють із «Чорною книгою комунізму» — першим довідковим виданням про злочини компартії й наслідки комуністичних ідей, — повідомляється в петиції.

Намагання російської влади заборонити збірник цікаво передусім тим, що «Дев’ять коментарів …» лише побіжно зачіпають компартію колишньої Російської РФСР та інших країн, основну увагу збірник приділяє компартії Китаю.

Збірник «Дев’ять коментарів про компартію» вперше було опубліковано в листопаді 2004 р. китайською мовою в газеті 大纪元 (Dajiyuan — транскрипція ієрогліфів; The Epoch Times — назва англійської версії видання — прим. авт). Нині книга перекладена більш як 30 мовами й регулярно перевидається в багатьох країнах. На основі збірника телекомпанія NTD створила документальний фільм з однойменною назвою.

У самій Китайській Народній Республіці під впливом цієї книги відреклися від ідей комунізму вже понад 300 млн китайців, і сьогодні цей процес триває.

Китайці відрікаються від комунізму, заявляючи про вихід із комуністичної партії та її дочірніх організацій на спеціальному сайті tuidang.epochtimes.com. Це масовий рух так і називається «залишаю партію» (китайською мовою «tuidang» 退党 — прим. авт.).

З часу створення петиції, а саме з 15 лютого до миті написання цього повідомлення, її підписали понад 3900 осіб.