Блог про Китай. Піднебесна — одна з найцікавіших країн у світі.

Блог «Китай у світі» відкриває серію уроків вивчення китайської мови з нуля.

Почати з першого заняття: вивчаємо прості ієрогліфи

Ці уроки складуть цілісний авторський міні-курс вивчення китайських ієрогліфів, який має шість особливостей і одну основну мету.

Особливості курсу «Китайська з нуля )»
Мета курсу

Вивчення китайської мови з нуля

Вивчення китайської мови з нуля. Фото з fb.com/pages/Иероглифы-и-их-значение/208502059210831

Особливості курсу

1. Розумінням замінюємо «зубріння», застосовуємо різні способи вивчення ієрогліфів

На заняттях не займаємося «зубрінням», натомість звертаємо увагу на розуміння самої побудови ієрогліфів та їх походження.

Це дозволяє досягти засвоєння китайських ієрогліфів і ключових знаків із більш тривалим ефектом їх збереження у пам’яті, оскільки навчаємося бачити в ієрогліфі зображення реальності, а не намагається зазубрити набір невідомих «закарлючок».

Також розглянемо інші відносно ефективні способи освоєння ієрогліфів.

2. Самостійне вивчення китайської мови

Цей курс передбачає можливість користуватися ним для самостійного вивчення китайської мови.

Мета курсу важлива, але водночас невелика і цілком досяжна, в тому числі займаючись самостійно.

3. Вивчення китайської мови – не каторга, проте може виникнути нове хобі

Оскільки традиційне зубріння потіснуте з п’єдесталу головного методу освоєння іноземної мови, тому уроки китайської перестають бути мукою.

Водночас вивчення мови може перетворитися на цікаве заняття – дослідження китайської через традиційну культуру ханьців (носіїв китайської мови).

4. Вивчаємо ієрогліфи в традиційному накресленні

Ми вивчаємо ієрогліфи в повному (традиційному) накресленні. Це дозволяє легше відстежити походження ієрогліфа, а звідси побачити в письмовому знакові малюнок тварини, рослини, знаряддя праці або іншого реального об’єкта, явища і навіть процесу.

Вивчати традиційні ієрогліфи, а потім спрощені легше, ніж навпаки. Знаючи обидва варіанти написання ієрогліфів, відкриваєте для себе більші можливості у читанні китайських текстів.

5. Теорія підпорядкована практиці

Заповзяттю в освоєнні теоретичних правил китайської мови не надаємо значення. В цьому курсі на першому місці практика і стимулювання особистого творчого підходу у вивченні китайської.

Теорія слідує за практикою і зміцнює її.

6. В цьому курсі у вивченні китайської мови можна робити перерви

Курс передбачає можливість робити перерви при вивченні китайської, в тому числі значні.

Таке стало можливо оскільки надаємо значення розумінню, а не зубрінню. Як і у вивченні наук, якщо осягнув якесь правило, нехай навіть правило вищої математики, то немає необхідності його зубрити, і через 10 років розуміння залишиться. З зубрінням такого немає.

Однак, перед перервою рекомендуємо закінчувати урок, оскільки він характеризується цілісністю.

Мета курсу та можливі додаткові ефекти

Основна мета курсу в тому, щоб студент зміг відносно швидко і з високою ефективністю засвоїти близько 100 ключових знаків – базових смислових одиниць китайської ієрогліфіки. Це відкриє можливість легше і швидше засвоювати нові ієрогліфи і слова китайської мови.

— Додатково до близько сотні графем, студент познайомиться з десятками ієрогліфів, фраз і словосполучень. Причому вони підібрані так, щоб ще раз посилити засвоєння вже пройдених графем.

— У процесі вивчення ієрогліфів той, що навчається часто проймається традиційною китайською культурою, і через неї починає легше розуміти менталітет китайців і краще «відчувати» їх мову.

— Частина студентів, зможе використати набуті навички дослідження мови у майбутньому: на наступному етапі вивчення китайської чи на мовному курсі іншої іноземної мови.

— На уроках, під час самостійного вивчення китайської мови студент проявляє свою творчість і придумує вже власні способи дослідження китайської. Звідси може виявити у себе здібності і розвинути навички вивчення будь-якої іноземної мови самостійно.

Хао І-бо, один із відомих європейців у китайсько мовному середовищі. Народився в Гонконзі, справжнє ім'я Ben Hedges

Хао І-бо, ведучий телепрограм китайською мовою, що вільно нею володіє. Один з відомих європейців у китайсько мовному середовищі. Народився в Гонконзі, справжнє ім’я Ben Hedges. Фото з blog.asianinny.com

Однак якщо зачепите питання освоєння китайського вимови, то в цьому випадку самостійність не завжди піде на користь. Тоді найкраще мати справу з професійним викладачем-носієм китайської мови.

Отже, успішно досягнути мети в захоплюючій подорожі океаном китайської мови!

Урок 1.1: прості ієрогліфи

Китайська фраза зі сприятливим змістом

Китайська фраза зі сприятливим змістом, переклад якої українською мовою дізнаємося наприкінці 1-го уроку.

© Автор: Євген Верес
© Автор ілюстрацій ієрогліфів з позначкою Kitay-v-mire.com: Марія Кононенко, якій окреме спасибі!


Комментарии:

3 Comment(s)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *