знамениті китайці Імператор Яо, імператор Шунь та імператор Юй. Національна бібліотека Франції

Зліва направо. Імператор Яо, імператор Шунь та імператор Юй — з портретів знаменитих китайців, що зберігаються в Національній бібліотеці Франції. Фото: суспільне надбання. Колаж: Epoch Times

Під час правління імпретора Яо близько 4300 років тому Землю охопив Великий потоп. Північну півкулю було залито водою заввишки до 2000 метрів над рівнем моря. Практично всі стародавні західні цивілізації припинили своє існування.

На той час найбільш процвітаючі землі страодавньої китайської цивілізації розташовувалися в західній частині сучасного Китаю. Багато людей жили в районі гір Куньлунь (нинішній регіон Синьцзяна), і, щоб пережити лихо, численні місцеві жителі сховалися на високогір’ї.

Ті, хто вижив, зберегли величезну кількість доісторичних записів, таких як Книга Змін, Вісім триграм, вчення про Інь і Ян, про П’ять стихій, про китайську медицину, Тайцзи і та про деякі давні форми Цігун. Таким чином Китай зберіг частину ще більш стародавньої культури.

Згідно з текстом часів династії Хань «Сад легенд», імператор Яо мав високу доброчесність та милосердя і вважав своєю місією піклуватися про загальне щастя. Він сказав: «Якщо хтось страждає від голоду, то в цьому винен я; якщо хтось мучиться від холоду, вина лежить на мені; якщо хтось скоїв злочин, це сталося лише через те, що я чинив не достатньо добре».

На старості років Яо відрікся від престолу на користь Шуня, людини, яка володіла не меншою доброчесністю. Яо своїм учинком поклав початок китайській традиції, яка полягає в тому, що правитель передає владу не своїм нащадкам, а людині, що володіє високими талантами. Постарівши, Шунь, як і Яо, передав владу наступному імператорові — Великому Юю, який завоював любов народу завдяки тому, що приборкав у Китаї водну стихію.

Дань Чжу, син імператора Яо, не володів будь-якими значними здібностями і достатніми моральними якостями, щоб бути правителем.

Тому імператор звелів своїм міністрам порадити людину із дворян чи звичайних жителів, що був би достойним отримати владу. Всі вони запропонували Шуня з простої сім’ї.

Щоб стати імператором у стародавньому Китаї, потрібно було відповідати трьом умовам: бути схваленим Богом, мати високі моральні якості і мати великі здібності. Імператор Яо перевірив, чи відповідає Шунь всім цим трьом умовам, і переконався, що він людина дійсно достойна. Тому, коли Яо відрікався від престолу, він був упевнений, що Шунь стане гідною йому заміною.

Яо сказав: «Якщо я передам владу Шуню, то Дань Чжу буде засмучений. Але якщо я передам владу Дань Чжу, від цього будуть засмучені всі люди. Я не завдам шкоди народові тільки для того, щоб порадувати мого сина».

Згідно із легендою, Яо дуже любив свого сина, але Дань Чжу любив потурати своїм пристрастям та задоволенням. Він багато говорив і любив сперечатися.

Щоб навчити Дань Чжу контролювати свої емоції, Яо запросив майстра гри в китайські шашки «Го».

«Го» — це гра, в якій акцент ставиться не на перемозі чи програші. Вона має на меті поліпшити характер і дозволяє гравцям зрозуміти взаємодоповнюючу роль Інь та Ян для досягнення гармонії. Вона також допомагає гравцям досягти спокою і поліпшити свій характер, підвищити моральність і віднайти мудрість. Навчаючись цій грі, Дань Чжу став швидко поліпшувати свій характер.

Культура Китаю містить багато цікавих історій з глибоким змістом.

Автор: Євген Довбуш

Стаття підготовлена ​​за матеріалами: TheEpochTimes.com

По цій же темі:
Китайський міф про створення світу
Міф про бога кохання